Tel.: +420 731 022 392 | info@audiofriend.cz

» Navigace stránky
» Obsah stránky

Sorane TA-1L

Audiofriend.cz - Sorane TA-1L
Audiofriend.cz -  Sorane TA-1L
Audiofriend.cz -  Sorane TA-1L
Audiofriend.cz - montážní základny - cilindr s šrouby / cilindr s maticí / SME adaptér
Dostupnost: 3 - 20 dnů

Cena:
49.800 Kč

Sorane TA-1L - 12" gramofonové rameno tvaru "S", velmi citlivé a stabilní, splňuje všechny důležité podmínky nezbytné pro reprodukci bez vibrací a hluku, přenos signálu je přesný a čistý. Tělo ramene je vyrobeno obráběním masivního aluminiového bloku, má hi-tech miniaturní radiální ložisko pro horizontální pohyb a druhé miniaturní  ložisko pro vertikální pohyb. Přesný magnetický anti-skating. Rameno Sorane TA-1L je standardně v základním provedení dodáváno s odnímatelnou hlavičkou přenosky s nastavitelným azimutem, phono kabelem - OFC 4N Copper - s výstupními konektory RCA, s montážní cilindrickou s otvory pro tři šrouby k montáži do šasi gramofonu ve stříbrném provedení, dodáváno s montážníni šrouby, podložkami a montážním klíčem.

Japonská ramena Sorane jsou dodávány zakázkově, volitelně je možno objednat rameno s kabelem osazeným konektory XLR, u ramen TA lze volit i varianty s motáží cilindrickou bez šroubů - s protimaticí, nebo montáž s SME adaptérem - posuvné montážní lyžiny, dále lze volit černou barvu motážního cilindru. Ramena Sorane lze zakázkově osazovat na nové šasi gramofonů Transrotor, Avid a dalších..., rameny Sorane lze upgradovat gramofony které ramena již mají a vyžadují rameno lepší, nebo více ramen... Po objednání ramene Sorane zákazníka vždy kontaktujeme, ujasníme konkrétní aplikaci..., vyřešíme a dohodneme konkrétní detaily.

 

 

Celková délka 380mm
Efektivní délka 322mm
Montážní vzdálenost 310mm
Přesah 12mm
Offsetový úhel 16,5°
Citlivost pro horizontální pohyb 30mg
Citlivost pro vertikální pohyb 20mg
Rozsah svislé síly na hrot (VTF) 0 – 3 g ( 6g : Weight 2 rotation)
Hmotnost přenosky+hlavičky 15 – 24g ( 28g : s přidaným sub závažím)
Výškové nastavení 15 – 55mm
Vertikální ložisko Pivot miniaturní  ložisko
Horizontální ložisko Miniaturní radiální ložisko
Výstupní konektor RCA (XLR volitelné)
Výstupní kabel Jednodrát stíněná měď
Interní kabeláž OFC 4N Měď
Kabeláž hlavičky Copper - Měď s zlacenými terminály
Hlavička Aluminum
Nastavení azimutu v hlavičce Pomocí přiloženého imbus klíče
Hmotnost raménka 610g
Hmotnost standardní   hlavičky 17g


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sorane / Abis - špičková analogové instrumenty ze Země Vycházejícího Slunce, gramofonová ramena vyvinutá a konstruovaná prominentním japonským specialistou v oboru analogových snímacích systémů s podporou 50ti leté tradice jejich výroby v Japonsku. Již od založení společnosti v roce 1974 pan Katsuaki Ishiyama rozšiřoval a vylepšoval své know-how v oblasti designu a vývoje prostřednictvím studia různých konceptů gramofonových ramen. Základem jeho filosofie je princip, že všechna tato ramena jsou vyráběna ručně. Jemné doladění těchto analogových zařízení lze provést pouze přesnou a citlivou rukou mistra. I při použití moderních CNC strojů při výrobě jednotlivých základních komponentů ve vlastní továrně je důležitý manuální montážní proces, aby se dosáhlo optimálního kontaktu všech součástí navzájem. Použitá kardanová ložiska zaručují vynikající reprodukci basů, dynamiku a stabilní prostorové zobrazení s výjimečnou stabilitou azimutu. Jemné nastavení azimutu se dosahuje pomocí malého šroubu na hlavičce ramena. Odnímatelné hlavičky pro rychlou výměnu různých snímacích přenosek, nastavení hmotnosti ramena pomocí vyvážení hlavičky.  Vysoce kvalifikovaná a jemná ruční práce odlišuje gramofonová ramena Sorane od opticky podobných sériově vyráběných ramen. (Standardní ramena se vyrábějí tlakovým litím s využitím poloautomatických procesů montážní linky, aby se snížily výrobní náklady.) Ruční sestavení neznamená jen „ruční kompletaci komponent“. Kvalifikovaná ruční montáž zahrnuje i měření a přesné nastavení, aby se vytvořil optimální stav nezbytný pro reprodukci analogového signálu bez vibrací a bez šumu. Klíčem ke kvalitě ramene je především jemný a vysoce citlivý pohyb, pro který je rozhodující kvalita ložisek. Nejnižší tolerance a minimální tření ložiska jsou zde zásadní a jsou implementovány ve všech výrobcích Sorane.

 

 

 

Soubory ke staženícopyright (c) 2008 Audiofriend.cz | Internetový marketing pro eshop Audiofriend.cz zajišťuje Zdeněk Hrabálek.
webdesign: CZ-Online Webdesign  |  internet shop: LimeShop  |  webhosting: CZ-Hosting