Tel.: +420 731 022 392 | info@audiofriend.cz

» Navigace stránky
» Obsah stránky

Frank Zappa / The Mothers - Over-Nite Sensation - 50th Anniversary Edition

Datum: 20.09.2023

Frank Zappa / The Mothers - Over-Nite Sensation - 50th Anniversary Edition

Vychází jako analogová verze Frank Zappa / The Mothers - Over-Nite Sensation (Vinyl 45 RPM), a digitální Frank Zappa / The Mothers - Over-Nite Sensation (Blu-ray Audio Disc + CD)

Album Over-Nite Sensation se zapsalo do historie jako jedna z naprosto zásadních nahrávek Franka Zappy. V roce 1973 byli Frank Zappa a The Mothers opět v pohybu. Po roce nabitém dvěma vychvalovanými alby - jazzově-fusion sólo mistrovským tahem Waka/Jawaka z července 1972 a s big bandem Mothers progrese The Grand Wazoo z listopadu 1972 - Zappa chtěl napříště svolat další revidovaný kolektiv Mothers, přehodnotit uplynulou dobu, kompoziční traktáty a zkoumat..., což je vlastní formě a způsobu jeho psaní hudby. Na druhé straně se Zappa také rozhodl vnést svůj vlastní hlas do popředí hlavního vokálu více než kdy předtím a také vylepšit rozsah své kytarové hry. A tak se v září 1973 zrodilo album Over-Nite Sensation. Na klasiku Over-Nite Sensation, spolu s jeho pokračováním z března 1974 Apostrof('), se znalci i laici dlouho dívali jako na velkolepou vstupní bránu do Zappaverse obecně, vstupní bod k jednomu z nejikoničtějších, nejvlivnějších a nejdůležitějších skladatelů hudby 20. století. Over-Nite Sensation bylo také první album od Zappy, které bylo vydáno v kvadrafonickém prostorovém zvuku, neustále se vyvíjejícím zvukovém médiu, které Zappa nadále prozkoumával během své kariéry. Over-Nite Sensation skutečně otevřelo pro Zappu nové komerční dveře, ale samotný maestro se nenechal vtáhnout do bahna korporátní konformity, když pokračoval v následování své vlastní múzy po celá sedmdesátá léta i později.

 

     
 

 

 

Archiv aktualitcopyright (c) 2008 Audiofriend.cz | Internetový marketing pro eshop Audiofriend.cz zajišťuje Zdeněk Hrabálek.
webdesign: CZ-Online Webdesign  |  internet shop: LimeShop  |  webhosting: CZ-Hosting