Tel.: +420 731 022 392 | info@audiofriend.cz

» Navigace stránky
» Obsah stránky

AudioQuest

Datum: 26.02.2014

Vynikající kabeláž a hifi příslušenství slavné značky AudioQuest v nabídce Audiofriendu.

 

 

 

AudioQuest historie

Skupina Quest se zrodila z vášně jednoho člověka pro hudbu a umění. William „Bill“ Low, zakladatel a generální projektant AudioQuest, se během svého dospívání intenzivně zajímal o hudbu a audio zařízení. Brzo začal svým spolužákům prodávat audio systémy v kampusu Reed College v Portlandu ve statě Oregon a to v roce 1970. Po dvouleté zkušenosti jako zástupce výrobce v Bay Area, Bill založil malé high end audio studio v Santa Monice. Během této doby pochopil, že propojovací kabely jsou hlavním zdrojem různých druhů zkreslení v signálu. Proto začal experimentovat s různými technikami konstrukce, materiály kabelu, a velmi rychle si uvědomil, že zdánlivě malé změny konstrukce kabelu mohou mít podstatný vliv na zvuk audio systému.
Později si toto odzkoušel i na konstrukcích video kabelů. Od té doby vyvíjel konstrukce pro vyšší kvalitu audio a video kabelů. V roce 1980 Bill začíná prodávat kabely v nově vznikající síti prodejců s audio technikou v Jižní Kalifornii. S obchodním plánem v ruce, a s několika set dolary v bance, zakládá společnost AudioQuest, rozšiřuje distribuci ve Spojených státech i po celém světě. O 33 let později je AudioQuest předním výrobcem vysoce výkonných, kvalitních audio, video kabelů a doplňků. Úspěch AudioQuest je i nadále ovlivňován Billovou myšlenkou, že nejlepší marketing a věci se dělají z vášně pro danou věc inspirovanou zákazníky.
 

AudioQuest filozofie

Při reprodukci zvuku a obrazu dochází vždy k jeho poškození. Signál je nejméně poškozen u svého zdroje. Je nevyhnutelný fakt, že každý komponent, každý kabel, v řetězci systému, způsobuje zkreslení a ovlivňuje celkový charakter signálu. Tyto odchylky se sčítají, je to podobné jako vrstvy špinavého skla mezi vámi a obrázkem na který se díváte. Lepší kabely a lepší komponenty nemůžou vylepšit signál, mohou jenom způsobit menší škody na kvalitě signálu, snížit množství šumu a zkreslení, které vstupuje do systému, čímž dojde ke zlepšení dosaženého zvuku. Cílem vysoce kvalitních komponent a kabelů, má být, podobně jako u čistého skla, minimal-izace jakýchkoli změn, nebo zkreslení signálu. Prostě neničit signál!

Základem na němž jsou postaveny AudioQuest kabely, zahrnuje čtyři základní prvky designu a výroby - pevné vodiče, materiál vodičů, geometrie kabelu, dielektrikum. Jsou pečlivě vybírány materiály, tak aby byli mezi sebou vyvážené a měli ty nejlepší vlastnosti pro omezení zkreslení a šumu.


Pevné vodiče

Interakce mezi jednotlivými vlákny jsou největší příčinou zkreslení v kabelu ( lanka ). Audioquest používá polotuhé soustředěné vodiče, které eliminují významným způsobem interakce a zkreslení. Právě pevné vodiče jsou kompletním řešením tohoto problému!


Materiály vodičů

Kvalita materiálu vodiče má významný vliv na kvalitu kabelu. Hladkost povrchu vodiče je rohodující, protože povrchová vrstva vodiče má klíčový vliv na výslednou kvalitu signálu. Audioquest používá nejlepší měděné a stříbrné vodiče, které mají „dlouhá zrna“, takže je zde významně nižší počet přechodů mezi jednotlivými zrny materiálu, ve kterých právě vznikají nežádoucí změny v signálu. Samozřejmostí je, že použitý materiál je s minimálním obsahem kyslíku.


Geometrie

Geometrie je o prostorovém uspořádání jednotlivých vodičů v kabelu, a určuje základní elektrické vlastnosti kabelu. Ka-bely pro různé aplikace (druhy signálu) mají různé požadavky na geometrické uspořádání vodičů. Vhodná geometrie významně snižuje zkreslení signálu.


Dielektrikum - izolace

Izolace je nutná k tomu, aby byly odděleny kladné a záporné vodiče, a dala stabilitu geometrii kabelu. Izolace je také „dielektrikum“, protože ve vodiči je magnetické pole. Dielektrikum absorbuje energii, která se po určité prodlevě uvolní do signálu, což způsobuje „rozmazání“ a zkreslení. Dobře navržená izolace snižuje zkreslení tím, že absorbuje méně energie.
 

 

Archiv aktualitcopyright (c) 2008 Audiofriend.cz | Internetový marketing pro eshop Audiofriend.cz zajišťuje Zdeněk Hrabálek.
webdesign: CZ-Online Webdesign  |  internet shop: LimeShop  |  webhosting: CZ-Hosting