Tel.: +420 731 022 392 | info@audiofriend.cz

» Navigace stránky
» Obsah stránky

Pro-Ject Phono Box RS2

Audiofriend.cz - Pro-Ject Phono Box RS2
Audiofriend.cz - Pro-Ject Phono Box RS2
Audiofriend.cz - Pro-Ject Phono Box RS2
Audiofriend.cz - Pro-Ject Phono Box RS2
Audiofriend.cz - Pro-Ject Phono Box RS2
Audiofriend.cz - Pro-Ject Phono Box RS2
Dostupnost: do 3 dnů

Nabízené varianty výrobku

Cena:
41.490 Kč
Zvolte variantu:

Pro-Ject Phono Box RS2  - High End phono předzesilovač pro přenosky MM / MC, plně symetrický a 100 % dual mono design, plně diskrétní design hardwaru - žádné operační zesilovače!, plně pasivní RIAA a DECCA ekvalizace, symetrické XLR a nesymetrické RCA vstupy i výstupy, unikátní průběžně nastavitelné načítání vstupní impedance a ovládání vyvážení kanálů (nastavení je možné provádět i v průběhu přehrávání), mimořádně nízké hodnoty šumu a zkreslení, kovové pouzdro odolné vůči vibracím a rušení. Varianty provedení: černá / stříbrná.

Phono Box RS2 je špičkový phono předzesilovač nejvyšší třídy. Od vstupu k výstupu je 100 % symetrický. Elektronika je plně diskrétní, nepoužívají se žádné operační zesilovače a využívá dělené pasivní RIAA a DECA ekvalizace. S ekvalizací musí být zacházeno a implementováno velmi opatrně a pasivní dělení je nejdražší, ale také jediný způsob, jak dosáhnout ten nejpřesnější zvuk. Phono Box RS2 je vybaven nejpokročilejšími ovládacími prvky, které nenajdete na žádném phono předzesilovači v této cenové třídě! Jedná se o neuvěřitelně silný nástroj pro špičkové nadšence a profesionály, kteří se chtějí ponořit do všech nastavení a funkcí, které Phono Box RS2 nabízí. Na druhou stranu, špičková kvalita sestavení, čistý design desky s plošnými spoji a použitá technologie vám umožní vychutnat si gramofon a vše, co nabízí i bez přílišného hledání nejlepšího nastavení. Puristé si mohou bez námahy vychutnat ten nejlepší zvuk, zatímco odborníci a technologičtí nadšenci najdou svůj dokonalý high-tech phono předzesilovač.

Diskrétní obvody - Nespočet hodin testů poslechu a dlouholeté zkušenosti nám ukázaly, že ani ty nejlepší operační zesilovače nedokáží být tak neutrální, přirozené, dynamické a živé. Standardní phono předzesilovače s integrovanými obvody mají několik desítek nebo stovek komponent, ale diskrétní konstrukce bude pro srovnání využívat stovky nebo tisíce komponent. To přispívá k prodlouženému a nákladnějšímu procesu návrhu, ale výsledkem je nejlepší zvuk.

Plně symetrický - Phono Box RS2 využívá plně symetrický návrh. Skutečně symetrický zesilovač může extrahovat výsledné hudební informace z + / - signálů a odečíst (odstranit) veškerý šum, který by mohl být potenciálně přidán během přenosu. Předzesilovač Phono Box RS2 se signály + a - levého i pravého kanálu zachází individuálně, což ve výsledku násobí potřebu zesilovací sekce na 2. Výsledkem je, že Phono Box RS2 exceluje v potlačení nežádoucího šumu, chyb a interferencí a zaručuje nejlepší možný poměr signálu k šumu.

Dělená pasivní ekvalizace - Phono Box RS2 používá dělenou pasivní ekvalizaci pro obě své RIAA a DECA křivky. Je to nákladnější pro návrh a implementaci, ale výsledkem je nejpřesnější znázornění ideální křivky EQ. Dělená ekvalizace umožňuje lepší přizpůsobení impedance a nižší odchylku od ideální křivky RIAA nebo DECA. 

Extrémě nadstandardní možnosti nastavení - Zisk (Gain) - Žádný jiný předzesilovač na světě nemá možnost tak jemného nastavení zesílení jako Phono Box RS2. Rozsah nastavení je velmi velký od 40 dB (zesílení napětí 100 x) až do 70 dB (zesílení napětí 3690 x). Vidíte velký nárůst zesílení mezi 40 dB a 70 dB, a proto musí být phono předzesilovač neuvěřitelně tichý (plně symetrický design zde přináší mnoho výhod), aby zvládl tak vysoké úrovně zesílení. Phono Box RS2 to zvládne dokonale. Můžete jej přesně nakonfigurovat pro každou přenosku, správně integrovat do zbytku Hi-Fi systému, a přesně sladit úrovně hlasitosti s jinými zdroji, jako jsou přehrávače CD nebo streamovací zařízení. Impedance - Impedanci zátěže lze nastavit plynule pomocí potenciometru - systém vyvinutý společností Pro-Ject Audio Systems. Phono Box RS2 umožňuje plynule upravit impedanci během přehrávání a okamžitě posoudit dopad různých možností nastavení. Jedná se o jednoduché a extrémně účinné řešení. Vyvážení kanálů - Přenosky přirozeně trpí malou nerovnováhou mezi levým a pravým kanálem. V předzesilovači Phono Box RS2 je integrována nová funkce, která je v této cenové kategorii velmi vzácná. Potenciometr umožňuje nastavit přesný střed zvukové scény v rozsahu 2 dB vlevo nebo vpravo. Tuto funkci lze vypnout, aby byla signální cesta co nejkratší v případech kdy není její užití nutné. Prakticky tak neexistuje přenoska MM nebo MC, pro kterou by Phono Box RS2 nenašel ideální nastavení.

Zdroj napájení - Phono Box RS2 je napájen z externího adaptéru, který je dimenzován na 20 V / 3 A. Pokud máte zesilovač, který má 3500 násobný zisk napětí a vstupní citlivost je několik stovek mikrovoltů (0,0001 voltu), bude ho určitě nutné držet co nejdále od všech zdrojů rušení, které mohou poškodit zranitelný signál z přenosky. Proto je důležité udržovat všechny části, které mohou vyzařovat elektromagnetická pole, mimo dosah zesilovače. To je důvod, proč Pro-Ject používá externí napájecí zdroj. 

- Vstupní impedanceFixní 47 kΩ, Variabilní 10 - 1000 Ω 

- Přepínatelná kapacitance: 50, 100, 150, 200, 250, 300, 350 400 pF 

- Zisk MM: RCA: 40, 43, 46, 50 dB (+ 6 dB při použití XLR) 

- Zisk MC: RCA: 60, 63, 66, 70 dB (+ 6 dB při použití XLR)

- Poměr signálu k šumu: MM (40 dB): 89 dB A-wt (10 mV); MC (60 dB): 79 dB A-wt (1 mV) 

- THD: < 0,0015 % (MM 40 dB, 1 kHz); < 0,0024 % (MC 60 dB, 1 kHz)

- Přesnost RIAA: V rozmezí 0,4 dB / 20 Hz - 20 kHz

- Subsonický filtr: Při 20 Hz s 18 dB / oktávu

- Vstup: RCA a XLR

- Výstup: RCA a XLR

- Napájení: 20 V / 3 A DC; 110 - 240 V, 50 / 60 Hz

- Spotřeba energie: Max. 350 mA DC 

- Rozměry Š x V x H (Hloubka s konektory): 206 x 72 x 200 (230) mm

- Hmotnost: 1600 g bez napájení


 

 

Soubory ke staženícopyright (c) 2008 Audiofriend.cz | Internetový marketing pro eshop Audiofriend.cz zajišťuje Zdeněk Hrabálek.
webdesign: CZ-Online Webdesign  |  internet shop: LimeShop  |  webhosting: CZ-Hosting