Tel.: +420 731 022 392 | info@audiofriend.cz

» Navigace stránky
» Obsah stránky

Sorane ZA-12

Audiofriend.cz -  Sorane ZA-12
Audiofriend.cz -  Sorane ZA-12
Audiofriend.cz -  Sorane ZA-12
Audiofriend.cz -  Sorane ZA-12
Audiofriend.cz -  Sorane ZA-12
Audiofriend.cz -  Sorane ZA-12
Audiofriend.cz - Sorane ZA-12
Audiofriend.cz -  Sorane ZA-12
Audiofriend.cz - Sorane ZA-12
Dostupnost: 3 - 20 dnů

Cena:
55.800 Kč

Sorane ZA-12 - 12" gramofonové rameno rovného tvaru, velmi cilivé audiofilské rameno, nabízí excelentní reprodukci zvuku s vysokými frekvencemi i velmi hlubokými basy, přímá rigidní konstrukce ramene nemá odnímatelnou hlavičku pro montáž přenosky je velmi dobře kompatibilní s širší škálou vysoce kvalitních přenosek, využívá speciálně navržené sofistikované „zavěšení s dvojitým čepem - dvojitým ložiskem“ pro vertikální závěs, který nahrazuje dvě sady radiálních ložisek. Rameno Sorane ZA-12 je standardně v základním provedení dodáváno s phono kabelem - OFC 4N Copper - s výstupními konektory RCA, s motáží cilindrickou bez šroubů - s protimaticí ve stříbrném provedení.

Japonská ramena Sorane jsou dodávány zakázkově, volitelně je možno objednat rameno s kabelem osazeným konektory XLR, u ZA-12 lze volit i varianty s motáží cilindrickou s třemi šrouby, nebo montáž s SME adaptérem - posuvné montážní lyžiny. Ramena Sorane lze zakázkově osazovat na nové šasi gramofonů Transrotor, Avid a dalších..., rameny Sorane lze upgradovat gramofony které ramena již mají a vyžadují lepší, nebo více ramen... Po objednání ramene Sorane zákazníka vždy kontaktujeme, ujasníme konkrétní aplikaci..., vyřešíme a dohodneme konkrétní detaily.

 

Celková délka 410mm
Efektivní délka 322mm
Montážní vzdálenost 310mm
Přesah 12mm
Offsetový úhel 16,5°
Citlivost pro horizontální pohyb 30mg
Citlivost pro vertikální pohyb 20mg
Rozsah svislé síly na hrot (VTF) 0 – 5g ( – 60g : s přidaným sub závažím)
Hmotnost přenosky 5 – 60g
Výškové nastavení 19 – 35mm
Vertikální ložisko Dvojité radiální ložisko
Horizontální ložisko Miniaturní radiální ložisko 1280
Výstupní konektor RCA (XLR volitelné)
Výstupní kabel Jednodrát stíněná měď
Interní kabeláž OFC 4N Měď
Kabeláž hlavičky -
Hlavička - nedělitelná součást ramene
Nastavení azimutu v hlavičce -
Hmotnost raménka 995g
Hmotnost standardní   hlavičky -


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sorane / Abis - špičková analogové instrumenty ze Země Vycházejícího Slunce, gramofonová ramena vyvinutá a konstruovaná prominentním japonským specialistou v oboru analogových snímacích systémů s podporou 50ti leté tradice jejich výroby v Japonsku. Již od založení společnosti v roce 1974 pan Katsuaki Ishiyama rozšiřoval a vylepšoval své know-how v oblasti designu a vývoje prostřednictvím studia různých konceptů gramofonových ramen. Základem jeho filosofie je princip, že všechna tato ramena jsou vyráběna ručně. Jemné doladění těchto analogových zařízení lze provést pouze přesnou a citlivou rukou mistra. I při použití moderních CNC strojů při výrobě jednotlivých základních komponentů ve vlastní továrně je důležitý manuální montážní proces, aby se dosáhlo optimálního kontaktu všech součástí navzájem. Použitá kardanová ložiska zaručují vynikající reprodukci basů, dynamiku a stabilní prostorové zobrazení s výjimečnou stabilitou azimutu. Jemné nastavení azimutu se dosahuje pomocí malého šroubu na hlavičce ramena. Odnímatelné hlavičky pro rychlou výměnu různých snímacích přenosek, nastavení hmotnosti ramena pomocí vyvážení hlavičky.  Vysoce kvalifikovaná a jemná ruční práce odlišuje gramofonová ramena Sorane od opticky podobných sériově vyráběných ramen. (Standardní ramena se vyrábějí tlakovým litím s využitím poloautomatických procesů montážní linky, aby se snížily výrobní náklady.) Ruční sestavení neznamená jen „ruční kompletaci komponent“. Kvalifikovaná ruční montáž zahrnuje i měření a přesné nastavení, aby se vytvořil optimální stav nezbytný pro reprodukci analogového signálu bez vibrací a bez šumu. Klíčem ke kvalitě ramene je především jemný a vysoce citlivý pohyb, pro který je rozhodující kvalita ložisek. Nejnižší tolerance a minimální tření ložiska jsou zde zásadní a jsou implementovány ve všech výrobcích Sorane.

 

 

 

Soubory ke staženícopyright (c) 2008 Audiofriend.cz | Internetový marketing pro eshop Audiofriend.cz zajišťuje Zdeněk Hrabálek.
webdesign: CZ-Online Webdesign  |  internet shop: LimeShop  |  webhosting: CZ-Hosting